2010. október 15., péntek

SZMK gyűlés - október 13

Sziasztok,

Szerdán délután SZMK gyűlést hívott össze András, erről szeretnék egy összefoglalót adni nektek.

András beszámolt
- a személyi változásokról, amely minket nem érint (4/b osztály tanítóinál történt változás, új angol tanár néni, illetve matematika/fizika tanárnéni érkezett, 2/b tanítónénije ment el, mert a lakhelyéhez közelebb talált munkahelyet magának).

- iskola tanulólétszámának alakulása: a létszám növekedett, de nem olyan mértékben ahogyan azt András várta, ez abból adódik, hogy hatodikos diákok közül sokan váltottak 12 évfolyamos középiskolába, hagyták el az iskolát.

-Iskolai fejlesztések: a nyáron a második szint összes vizes blokkja teljesen megújult, a folyóson lévő öltöző szekrények megújultak, vagy a zárszerkezetük került javításra, új linóleumot is kapott az emelet. Reméljük a folyamat folytatódik, és az első emelet is hasonló tuningot kaphat a későbbiek során. Pályázati sikernek köszönhetően az iskola gazdagodott 4 digitális táblával és az ehhez kapcsolódó eszközökkel, így ez az állomány is szépen nő, de még messze van az ideálistól. A számítógéppark 16 új gépet kapott, így a gépeken már nem kell osztozni a délutáni felnőtt oktatást végző céggel, a gépek és a terem kizárólag a gyerekek rendelkezésére áll. A tankönyvvásárlás idei rendjének (újpesti lakosok ingyenes tankönyhöz jutása 50 vagy 100%-ban) köszönhetően marad pénz a könyvtár fejlesztésére, a beszerzések már folyamatban vannak, a leszállításra vár az iskola.

-Felső tagozat erősítése: Az alsó tagozat rendben lévőnek tűnik, felsőben viszont mintha gyengébb lenne a teljesítmény, talán ez lehet az indoka a nagyob mértékű váltásnak 6.-ban, ezen szeretnének javítani, a munka már a tavalyi év végén elkezdődött, vannak már pozitív jelek, szeretnék a szóbeli számonkérések számát növelni, a gyerekek nem tudnak összefüggő mondatokkal válaszolni kérdésekre, nem tudják rendesen kifejezni magukat. Erősíteni kell a helyesírás gyakorlását is, ezért minden magyar órán van (lesz) egy kis helyesírási gyakorlás.

-Kémia kiemelt feladat az idén, ebből a tantárgyból születnek a legkevésbé jó eredmények.

-Nyolcadikosok felvételi történő felkészítésére van mód, magyar és matematika tantárgyaknál ez jól működik

-A legnagyobb szülői visszhangot a bevezetett új, "iskola elhagyási" rend bevezetése kelltette, úgy tűnik, hogy a szeptember 01-i bevezetést követő újabb módosítás után már kezd beállni a rendszer, de amennyiben egyéb jogos észrevételek merülnek fel, ezen még lehet finomítani.

- Fogadó órák és szülői értekezletek rendszere: Problémát okoz, (leginkább felsőben, ahol ugye nem 2 tanító tanít egy osztályt), hogyha 1 napon tart fogadó órát az összes tanár, akkor bizony még 9 órakor is sorban állás van, és bizony elképzelhető, hogy egy szülő 2 óra várakozás után még mindig nem jutott be a sokadik tanárhoz, és mivel már késő van, nem is tud. Megoldásként felmerült, hogy a tanárok fogadóórái különböző napokon legyenek, így lehet, hogy egy szülőnek több napon is be kell mennie délután az iskolába fogadóórára, de a kanossza járás talán így elkerülhető. A szülői értekezletekkel hasonló a probléma, ott ahol 2 gyerek is jár az iskolába, a szülőnek döntenie kell hova megy el. Itt természetesen nem lehetséges, hogy az összes osztály különböző napon tartson szülőit, de egy közbenső megoldás elképzelhető, erre már most is vannak létező variációk (alsó-felső külön napon).

-Étkeztetés: nagyon sok gyerek nem a Junioros étkezést választja, számukra külön hozzák az ételt, viszont ezeknek a külön melegítésére (mikró beállítása) nincs külön ember, a ygerekek önnállóan kezelik a mikrót, ami azt eredményezi, hogy lehet, hogy egyszer hidegen egyszer forrón eszik az ebédjüket. Mivel az iskola nem tud erre a feladatra érthető okokból külön embert biztosítani, azok a gyerekek akiknek gondot okoz a mikró beállítása kérjenek segítséget a tanítótól, akik igyekszenek majd segíteni.

-Futónap: András szeretett volna eloszlatni egy félreértést, hiszen több negatív visszajelzés érkezett hozzá a futónap kötelezővé tételével szemben. A kötelező az volt, hogy a gyerekek részt vegyenek a futó napon, azonban a nevezés (a nevezési díj befizetése) nem volt kötelező. Persze az iskolák közötti versenyben csak a nevezett tanulók számítottak bele, tehát kérésként megjelent a nevezés is, de aki úgy gondolta, nem kellett, hogy nevezzen, hanem csak jelentkezett reggel a tanító néniknél, hogy itt van, majd futott, kerékpározott. Ez a jövőben is így lesz, ha ennek a kommunikálása most nem sikerült elég hatékonyan, akkor ezért bocsánatot kér. Azonban nagyon sikeresen vett részt az iskola a programon, a megjelentek aránya a teljes iskolai létszámhoz képest a második helyre tette az iskolát, és ezért 120.000 Ft-ot érő sportszer vásárlási utalványt nyert az iskola.

-Alapítvány kuratóriuma: Az iskola alapítványa az 1%-os felajánlásokból, illetve egyéb támogatók révén évi 1,8-2 millió forinttal gazdálkodhat. A kuratóriumi tagok újraválasztása év végével aktuálissá válik, őket 5 évre választották meg 2005-ben. A jelenlegi tagok (köztük az elnök is), már nem tud/szeretne tag lenni, hiszen a gyermekük már elhagyta az iskolát. András várja azok jelentkezését, akik erre vállalkoznának, segíteni tudnák az alapítvány működését.

Remélem minden fontosat említettem, ha nem akkor kérem, hogy Csilla (Kárpáti Peti anyukája), egészítse ki ezeket.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.